Visada gera namuose matyti ilgai žydinčią, kvepiančią gėlių puokštę. Deja, gėlės, gėlių puokštės greitai nuvysta, ypač kai tinkamai jų neprižiūri. Bet juk nedaugelis žino, kaip ir ką daryti… Ar norėtumete džiaugtis gėlių puokšte dvigubai ilgiau?

Taigi norint gėles išlaikyti šviežias, visada galime surasti namuose, tam reikalingų produktų: soda, šaldymas, obuolių sidro actas ir cukrus, aspirinas, monetos ar net degtinė.

Šiame straipsnyje pasidalinsiu ir detaliai aprašysiu du mano mėgstamiausius būdus, kaip išsaugoti ir džiaugtis gėlių puokšte kuo ilgiau.

Pirmas būdas – soda
Įpilkite į švarią vazą šviežio, švaraus vandens. Tada į vazą įberkite ¼ šaukšto sodos. Nukarpykite gėlių puokštes kotelius ir pamerkite gėles. Šį nesudėtingą procesą reikėtų atlikti kas keletą dienų. Sodoje esantis cukrus padeda gėlėms išsilaikyti ilgiau šviežioms, netgi pagyvina gėlių kvapą. Gėlės tarsi atgyja. Atrodo, kad sodos cukrus joms patinka. Netgi po dešimties dienų gėlių puokšte atrodo, kaip pirmą dieną. Tik skirtumas, kad jos jau būna labiau prasiskleidusios.

Antras būdas – šalta patalpa
Vakare, prieš einant miegoti, pakeiskite vandenį, išplaukite vazą su muilu, nukarpykite gėlių puokštes kotelius, pamerkite gėles ir tada nakčiai  padėti gėles, kur vėsiau ir šalčiau. Tokiu būdu Jūs turėsite gražią gėlių puokštę iki 10 dienų ir net ilgiau.

Abiejų metodų minusas tas, kad tai yra darbas – kas keletą dienų keisti vandenį, plauti vazas. Tiems, kurie neturi laiko, o galbūt ir noro to darbo daryti yra dar vienas sprendimas – miegančios rožės. Ar jau girdėjote apie tokias?

Miegančios gėlės, dažniausiai rožės gaminamos iš tikrų rožių, užaugintų natūralioje aplinkoje. Jos nuskinamos ir merkiamos į specialų augalinės kilmės skystą mišinį. Tai natūralus konservantas ir stabilizatorius. Konservavimo skystis pakeičia rožėse esantį vandenį ir sultis, nepakenkdamas natūraliai augalo išvaizdai.

Kuo šios miegančios rožės tokios ypatingos? Šių rožių nereikia laistyti, tad jos džiugins tikrai labai ilgai. Svarbiausia laikytis tokių rekomendacijų:

  • Miegančią rožę laikyti iki +30 laipsnių celsijaus (kambario) temperatūros;
  • Miegančioms rožėms nepalankios ir labai drėgnos patalpos: santykinė oro drėgmė neturėtų viršyti 80 proc.
  • Nelaikyti ten, kur yra tiesioginių saulės spindulių, kad neišbluktų natūralios spalvos;
  • Būtina nuvalyti ir nupūsti dulkes.

Tad laikantis šių rekomendacijų miegančios rožės Jus ar Jūsų artimuosius džiugins labai ilgai. Net keletą metų.

NEMOKAMA PROFESIONALI KONSULTACIJA

Patarsiu, kaip išsirinkti tinkamiausią gėlių puokštę ne tik pagal progą, bet ir pagal metų laiką bei rekomenduosiu, kokias gėlių kompozicijas geriausia dovanoti moteriai, vyrui, krikštynoms, vestuvėms, kolegai.

NORIU KONSULTACIJOS