Vienas didžiausių visų švenčių ir progų akcentų, žinoma, yra gėlės. Ar gėlių puokštės populiarumas priklauso nuo metų laiko? Ir ar rinktis gėlių puokštę pagal  sezoniškumą yra svarbu? Dauguma floristų teigia, jog sezoniškumas yra labai svarbus elementas renkantis gėles.

Kodėl reikia atkreipti dėmesį į gėlių puokštes sezoniškumą?

 Pirma, dėl to, kad gėlių puoštės su sezoninėmis gėlėmis leis jums sutaupyti pinigų.
 Antra, taip pat jums nereikės jaudintis jog suklysite dėl pasirinktų gėlių.
 Trečia renkantis sezonines gėles puokštėms taip pat išvengsite nesklandumų, kadangi kiekviena gėlė yra prisitaikiusi prie tam tikrų gamtos ir oro sąlygų.
 Ketvirta, gėlių puokštės iš sezoninių gėlių privalumas yra jos šviežumas. Pasirinkus sezonines gėles galėsite būti užtikrinti, jog jos bus šviežios ir tikrai žydės ilgiau.

Taigi, kokias gėles puokštėse ir kokiu metų laiku rinktis?


Gėlių puokštė žiemos metu
Jeigu šventės vyksta žiemos metu, geriausia rinktis šias gėlės ar gėlių puokštes iš šių
gėlių: amarilius, rožes, chrizantemas, vėdrynus, lelijas. Šios gėlės priklauso žiemos sezonui, ir dar labai
svarbu, kad ilgai žydi, bei išlieka šviežios. Taip pat paminėtos rožės lygiai taip pat kaip ir žiemą, tinka
visiems metų laikams, kadangi tai ne tik ilgai žydinti, tačiau ir labai populiari gėlė, kurią renkasi daugybė
žmonių. Ir jų gauti yra labai lengva kiekvienu metų sezonu.

Gėlių puokštės pavasarį
Šiuo metų laiku rinktis gėlių puokštes šventėms yra smagiausia, nes pavasarį bunda visa gamta, o
gėlių grožis bei jų pasirinkimas yra didelis. Jeigu žiemą gėlių pasirinkimas yra ribotesnis, tai pavasarį
bus sunku išsirinkti dėl jų gausybės. Bundantį pavasarį, gėlių puoštė gali susidaryti iš šių gėlių: bijūnų, tulpių, frezijų,
pakalnučių, vėdrynų, alyvų, irisų, gerberų, plukių, eustomų.

Pavasarį šias gėles gėlių puokštėms išties lengva gauti, o ir kaina nesikandžios. Šiuo metų laiku ypatingai
mėgstamos bijūnų puokštęs ir tulpių puokštęs. Bijūnų puokštė – populiarus pasirinkimas – ir bijūnų puokšte yra puikiai komponuojama su kitomis gėlėmis įvairiomis progomis. Moterys juos dievina, dėl jų žiedų grožio ir nuostabaus kvapo.
Taip pat visoms šventėms pavasares puokštes galite paįvairinti sprogstančiomis medžių ar krūmų šakelėmis. Žydinčios
vyšnios, slyvos ir obelys yra populiaru dekoruoti šventės vietą. Pavasario šventės ar progos, tikrai gali būti bundančios gamtos atspindys!

Vasarinės gėlių puokštės
Vasaros laikotarpiu visi gali džiaugtis gėlių pasirinkimu, nes jis yra labai labai platus. Vasarines gėlių puokštes turėtumėte rinktis iš rugiagėlių, ramunių, jurginų, kosmėjų, kardelių, hortenzijų, eustomų, astromerijų, gvazdikų.
Taip pat kaip ir pavasarį vis dar populiari išlieka bijūnų puokštė.
Išvardintos gėlės puikiai atspindi vasaros sezoną, kadangi yra įvairių švelnių, pastelinių spalvų ir atspalvių. Kaip ir kituose sezonuose, rožės ir bijūninės rožės yra populiarios ir vasarą.

Šiuo sezonu labai svarbu, kad gėlės, gėlių puokštės būtų drėkinamos ar merkiamos į vandenį, nes vasaros karštis jas gali labai greit nudžiovinti. Taip pat gėles ar gėlių puokštes nereikėtų palikti ant tiesioginių sauės spindulių.

Rudeninės gėlių puokštės
Rudens sezonas taip pat turi gausų gėlių pasirinkimą gėlių puokštėms. Rudens gėlės mus džiugina savo nepakartojamomis sodriomis ir ryškiomis spalvomis. Rudeninėms gėlių puokštėms galima rinktis jurginus, hortenzijas, kalijas, gvazdikus, chrizantemas, kamelijas, zinijas, astras, rožes, eustomas, astromerijas, aguonas. Rudens sezonu labai daug atsiranda įvairių rudeninių uogų, šakelių, lapų, rojaus obuoliukų. Ir visa tai gėlių puokštei suteikia rudeninio grožio ir rudeniškų spalvų.

Tad, kiekvienas sezonas yra savaip gražus ir gausus gėlių pasirinkimu, telieka džiaugtis ir džiuginti kitus su šviežia ir įdomia gėlių puokšte.