Renkantis gėles, gėlių puokštes sau ar savo mylimam, artimam žmogui, kolegai norisi, kad jos būtų gražios ir šviežios. Atidžiai išsirinkus gėles ir atpažinus ar skintos gėlės šviežios, Jūsų gėlių puokštės žydės ilgiau ir atrodys, kur kas gražiau.

Štai, į ką jūs turėtumėte atkreipti dėmesį perkant gėles ar gėlių puokštes:

Žiedas. Pirkdami gėles ar gėlių puokštę pirmiausia turėtumėte patikrinti gėlės žiedą. Gėlės žiedas, pumpuras turi būti tvirtas, (nesuvytęs), be jokių geltonų, pilkų ar kitos spalvos taškų, dėmių.

  • Stiebas. Patikrinę gėlės žiedus, patikrinkite stiebus. Stiebas turėtų būti tvirtas, žalios spalvos. Taip pat pažiūrėkite ar stiebo galas yra žalias ar baltas, tai rodo, kad jie yra naujai nupjauti.  Jeigu galai pilki, juodi, tai ženklas, kad gėlės ar gėlių puokštės nėra šviežios ir nusipirkus tokias gėles ar gėlių puokštes greitai nuvys.
  • Lapai. Gėlių lapai turi būti ryškios, žalios spalvos, nepageltę, neapdžiuvę, be gelsvų ar juodų dėmių, kad palietus lapus jie nekristų nuo stiebo.

    Kiekvienas mylintis savo darbą floristas – pardavėjas – turėtų taip atrodančių gėlių ar gėlių puokščių neparduoti klientui, nes tokios gėlių puokštės gyvavimo laikas labai labai trumpas – 2 dienos. Norėdami rasti daugiau patarimų apie gėlių puokštes, skaitykite čia